Home

P1140019У вівторок, 14 січня 2014 року, в Люблінському центрі культури відбулися майстер-класи з декламаторського мистецтва для осіб, котрі хочуть взяти участь у Загальнопольському декламаторському конкурсі української поезії та прози, що відбудеться 6-7 березня в Любліні. Учасники познайомилися з деякими творами української літератури, техніками декламації та довідалися, чим насправді є декламація.

«Декламація літературного тексту – це тема, яка мене надзвичайно захоплює,» – переконував один із ведучих, Матеуш Новак, декламатор, актор монодрам, член журі декламаторських конкурсів і консультант з культури слова. «Беріться за тексти, які до вас насправді промовляють. Це свідчитиме про вашу мудрість та зрілість. Слова, котрі використав автор, повинні бути словами з вашого світу. Молодий декламатор через амбіції виголошує тексти, яких він сам не розуміє, а це свідчить про безвідповідальність,» – розповідав актор, розкриваючи також особливості роботи журі: «Члени журі хочуть бачити осіб, які говорять від себе, навіть якщо вони роблять технічні помилки. Краще бути собою, ніж удавати когось, тому що емоційна сфера відіграє важливу роль у цьому випадку. Дебютанти повинні вибирати прості й конкретні тексти. На складні ще надійде час».

P1140002«Я прийшов сюди, щоб дізнатися про реалії і звичаї України та її мови,» – розповідає Ярослав Топоровський, один із кільканадцяти учасників зустрічі. «Це буде моя п’ята участь у Конкурсі української поезії та прози. Я почала брати участь у ньому після намовлянь хресної, яка прищепила мені симпатію до східної культури. Конкурс дає гарний досвід, щороку я відкриваю в українській поезії щось нове,» – пояснює Ада, учениця ліцею. Натомість Радек додає: «Я живу в східній частині Польщі і мені цікаво познайомитися з українською літературою. Хотів би взяти участь у конкурсі та маю надію, що виберу цікавий текст. Мені подобається любовна тематика».

Майстер-класи тривали кілька годин і були присвячені таким питанням: вступ до української літератури, настанови щодо підбору репертуару з урахуванням джерел, що допоможуть знайти тексти, розповідь про найважливіших представників української, переважно сучасної, літератури, вправи з аналізу та інтерпретації тексту, заняття з дикції та постановки голосу, представлення тексту на сцені. Разом із Матеушом Новаком заняття вела Анна Хома-Сувала, літературознавець, перекладач, член журі декламаторських конкурсів.

Майстер-класи відбулися в рамках підготовки до VII Польсько-українських зустрічей майстрів слова, до складу яких входять: Загальнопольський декламаторський конкурс української поезії та прози в Любліні та Декламаторський конкурс польської поезії і прози для мешканців України, що відбувається в Луцьку (відбудеться 28 лютого). Обидва конкурси мають на меті пропагування літератури сусідньої держави. Учасники повинні задекламувати два вірші або уривки з прози: українці – з польської літератури, а поляки – української. Декламувати можна рідною мовою або мовою сусіда. Перші Польсько-українські зустрічі майстрів слова відбулися в 2008 році.

Аґнєшка БОНДЕР

FB

Бібліотека ВМ

Jency wrzesnia 1939 foto 240 2

dzien

Інформація

logoGranica

Партнери

LOGO MonitorInfo mini

PastedGraphic-1 

VolynMedia

cz