Home

Cymbaluk2Європейський волонтаріат у рамках програми «Молодь у дії» дає молоді з усієї Європи можливість реалізувати довготривалі проекти за кордоном та допомагати громадським організаціям.

Українці часто користуються цією можливістю – це чудовий спосіб пожити в іншому культурному середовищі, вивчити мову, здобути професійний досвід без власних витрат. У попередній статті ми опублікували враження Яни Рамської від річного волонтаріату в Любліні. У цій– враження її «наступниці» Оксани Цимбалюк, що нині працює у люблінській Фундації духовної культури пограниччя.

У Луцьку Оксану звикли бачити із фотоапаратом – вона одна із засновниць фотопроекту «Обличчя Луцька», який на сторінках соціальних мереж публікував фото з лучанами, пересічними і не тільки. У червні Оксана стала волонтеркою за програмою EVS. Це свідомий та обдуманий крок: «EVS-волонтерство мене цікавило завжди. Можливо, раніше я не була готова до цього і лише в 2013 році випала нагода поїхати на рік до Польщі. Я хотіла нового життєвого досвіду, вражень, подорожувати, побачити, як живуть люди в Європейському Союзі, вивчити польську мову і робити те, що найбільше люблю, – фотографувати. Все це я нині маю».

Cymbaluk1На додаток вдалося виправити попередні неприємні враження про Люблін. Після першого візиту в це місто Оксана розповідала всім, що нізащо не захоче тут жити. Минуло п’ять місяців і змінилися стосунки із містом: «Я майже полюбила Люблін. Він такий, як Луцьк – невеликий, зручний, затишний і тут теж усі один одного знають. А ще тут відбувається стільки культурних подій, що не встигаєш за всім слідкувати. Думаю, Люблін – це хороший початок для життєвої мандрівки Європою».

У Любліні Оксана вирішила надалі розвивати своє захоплення фотографією та продовжувати тему «Облич Луцька». Так з’явився проект «Обличчя Любліна»: «Я показую, що місто має багато яскравих облич і людей, які мають що сказати словами та емоціями на фото. Я просто хочу показувати талановитих людей і так надихати інших працювати над собою, вірити в себе і ніколи не боятися показати себе. «Обличчя Любліна» – це розповіді людей, причетних до розвитку Любліна у сфері культури, громадської діяльності, журналістики, спорту. Це конкретні особи, які працюють над іміджем міста. Щоб поширювати ідею «Обличчя Луцька», я вирішила майже не змінювати стиль фото, але текст кожного учасника має конкретну структуру, всі відповідають на одні й ті ж питання».

Cymbaluk5На завершення волонтаріату Оксана планує провести фотовиставку. «Проект матиме логічне завершення і, сподіваюсь, лишить слід в історії культури Любліна,» – розповідає фотограф.

Крім реалізації проекту, Оксана допомагала в організації фестивалю «Україна в центрі Любліна», на щодень вивчає польську мову, займається спортом, фотографує, спілкується із людьми, переосмислює життя, допомагає Фундації духовної культури пограниччя «творити хороші справи для українців і поляків у Любліні». 

Оскільки Люблін – багатокультурне місто, а українці в ньому складають значну частку жителів, Оксана познайомилася із вихідцями з України. Особливо допоміг у цьому фестиваль «Україна в центрі Любліна», що відбувся на початку листопада. Українська спільнота уважно слідкує за подіями на київському Євромайдані та сама організовує акції: «Коли я повернулася в Люблін, то була на двох демонстраціях. Люблінські студенти дуже швидко відреагували на те, що трапилось, і паралельно із київським Майданом проводили свої заходи. На останній із них приходив Президент міста Люблін Кшиштоф Жук і зібралося найбільше молоді. Незважаючи на те, що ми далеко від барикад, гадаю, все одно потрібно збиратися на протести та організовувати мітинги і таким чином висловлювати свій супротив діючій українській владі».

Cymbaluk6Волонтаріат допомагає відкривати нові можливості та краще пізнавати себе. Оксана це чудово зрозуміла, виїхавши, здавалося б, зовсім недалеко: «Коли ти виходиш із зони свого комфорту, то починається новий досвід і ти починаєш думати зовсім по-іншому, особливо, коли починаєш жити самостійно. Для тих, хто не хоче далі вчитися чи працювати, EVS-волонтерство – унікальна можливість пожити в дитячо-дорослому світі, бо тут ти не станеш офісним планктоном та не обмежуватимеш креативу. Ти не жалієшся на те, що все погано, а бачиш, що все залежить тільки від тебе. Усім охочим стати волонтером я бажаю дуже сильно цього захотіти, поставити конкретні цілі та добиватися їх. Успіхів!»

Олена СЕМЕНЮК

Фото Оксани Цимбалюк

FB

Бібліотека ВМ

Jency wrzesnia 1939 foto 240 2

dzien

Інформація

logoGranica

Партнери

LOGO MonitorInfo mini

PastedGraphic-1 

VolynMedia