Home

29675Від часів розпаду Радянського Союзу і відкриття західних кордонів поляки масово почали вивчати західні мови. Російська, яку викладали раніше майже в кожній школі, пішла у відставку, поступаючись місцем англійській, німецькій, французькій, іспанській чи італійській. Сьогодні можна зауважити ще одну тенденцію: чим більш екзотична мова, тим краще. Тому з’являються школи китайської, японської, норвезької, нідерландської, арабської тощо. А що ж зі східноєвропейськими мовами?

На жаль, мови наших східних сусідів не дуже популярні серед польської молоді. А шкода, тому що все частіше за допомогою оголошень про роботу шукають спеціалістів, які знають російську, українську і навіть білоруську. На щастя, на східноєвропейській спеціальності в Університеті Марії Склодовської-Кюрі в Любліні, де я навчаюся, спостерігається абсолютно протилежна тенденція, оскільки в програмі навчання у нас є і російська, і українська, що рідко трапляється на інших спеціальностях.

Ти що? Вчиш українську?

Якщо російська, яку я вивчаю вже більше двох років, нікого не дивує, то мої знайомі дуже емоційно реагують на факт вивчення мною української мови. До цього часу це можна було робити лише на слов’янській філології. Поляки, які дізнаються про цей факт, часто питають, навіщо мені знати українську, якщо я вчу російську. Багато людей не бачить різниці між цими мовами. А вона величезна! Адже українська більш наближена до польської, ніж до російської.

Найважливіше – мотивація

Я вивчаю українську лише кілька місяців, але вже маю свою думку про цю мову. У її вивченні мені водночас і допомагає, і заважає знання російської мови. Допомагає, тому що я знаю кирилицю, завдяки чому без проблем засвоїла алфавіт. Крім того в українській мові слова дуже схожі на російські. А чому заважає? Головною проблемою є вплив російської вимови. Читаючи українські слова, я часто пом’якшую їх, а ненаголошене «о» читаю як коротке «а». Крім того, багато слів в українській мові звучать подібно до польських, але абсолютно інакше, ніж російські. Це поширена проблема, з якою борються також мої друзі.

Однак усе приходить із часом. Наша вчителька, яка живе в Польщі, проте є українкою, намагається нас вмотивувати до навчання. Вона показує подібне в українській та польській, заражає культурою своєї країни, хвалить, звертає увагу на найбільш поширені помилки. На жаль, проблемою для нас є відсутність підручника. Наша викладачка вважає, що немає якісної книжки для вивчення української мови, написаної польською. Тому ми вивчаємо мову з її власних матеріалів, якими ми дуже задоволені.

Ефективна наука – запорука успіху

Я розумію, що вивчення кожної мови пов’язане з великими зусиллями. Наприклад, я вивчаю англійську вже більше 10 років, а все ще мушу розвивати свої знання. Однак, я вважаю, що у випадку української, це набагато простіше з огляду на численні подібності з польською. Звичайно, з’являються складнощі, наприклад, з вимовою «л» або «г» чи з подібними словами, які мають зовсім інше значення, але водночас наше навчання дуже ефективне. Заняття відбуваються раз на тиждень і тривають близько 2,5 години. Протягом такого уроку, крім опрацювання матеріалу, у нас також є час на вправи, повторення та розмови іноземною мовою. Крім цього, ми вивчаємо українську лише від жовтня і вже можемо поспілкуватися на прості теми. А пасивне знання цієї мови нам дуже допомагає шліфувати мовні навички. До Любліна приїжджає все більше сусідів зі Сходу, тому часто можемо почути на вулиці, в університеті, в магазині або інших місцях розмови українською мовою.

Разом із моїми друзями ми дуже задоволені заняттями української мови і прогресом, який ми спостерігаємо. Ми розуміємо, що не пливемо за течією моди на все, що західне або екзотичне, але знаємо, що знання української, крім російської, серед майбутніх спеціалістів у сфері Східної Європи дуже бажане.

Аґнєшка БОНДЕР

FB

Бібліотека ВМ

Jency wrzesnia 1939 foto 240 2

dzien

Інформація

logoGranica

Партнери

LOGO MonitorInfo mini

PastedGraphic-1 

VolynMedia

cz