Момент самовизначення

Момент самовизначення

Останнім часом складається враження, що в медіапросторі присутні лише дві теми – російська інтервенція проти України і «Правий сектор». Сьогодні…

More...
Польсько-українські зустрічі майстрів слова

Польсько-українські зустрічі майстрів слова

4-5 квітня в люблінському Центрі культури вже всьоме відбулися Польсько-українські зустрічі майстрів слова. Це був фінал Загальнопольського декламаторського конкурсу української…

More...
Про Старе місто в Луцьку – у новій книзі

Про Старе місто в Луцьку – у новій книзі

Вальдемар Пясецький, автор багатьох краєзнавчих розвідок, присвячених Луцьку, представив нещодавно свою нову книгу – «Луцьк. Старе місто. Історико-краєзнавчі нариси».

More...
Вечір із Любкою

Вечір із Любкою

Громадська ініціатива «стендаЛь» у Луцьку подарувала поціновувачам поезії та прози літературний вечір, гостем якого став Андрій Любка, український письменник, поет…

More...
Рахунки Української армії

Рахунки Української армії

У зв’язку із численними зверненнями фізичних та юридичних осіб-нерезидентів України, котрі бажають здійснити грошові благодійні внески (в іноземній валюті) на…

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

PDF

MW nr 7

Свято польської літератури та мови у Хмельницькому

Несподівана атака зими не зашкодила прибути до Хмельницького 39 учасникам XLIII Фіналу Олімпіади з польської мови та літератури.

Учасників Олімпіади привітала Юлія Сєркова – голова Товариства вчителів польської мови у Хмельницькій області. Пильнував, щоб усе пройшло вдало, Генеральний консул РП у Вінниці Кшиштоф Сьвідерек.

Головою екзаменаційної комісії був професор Томаш Хахульський із Університету ім. Кардинала Стефана Вишинського у Варшаві. Саме він керує олімпіадами із польської мови та літератури у Польщі, Литві, Білорусі, Словаччині, Чехії та Угорщині. До складу журі увійшли також доктор Єжи Ковалевський із Яґеллонського університету в Кракові, магістр Ірина Сашко та магістр Юлія Кащук із Хмельницького. У другий день Олімпіади був присутній також голова обласного відділення Спілки поляків України Францішек Міцінський.

Учні спочатку виконали завдання на розуміння зі слуху, згодом писали граматичний тест, а також тест на розуміння писаного тексту. Після перерви, упродовж півтори години, вони повинні були написати твір на одну із трьох запропонованих тем або проаналізувати один із трьох віршів.

Письмову частину Ірена Сашко та Юлія Кащук оцінили оцінкою «добре». Професор Хахульський та доктор Ковалевський позитивно оцінили твори. Вони також зазначили, що у нинішньому році не було лідера – таланту – як у минулі роки. У фінал (усна розмова перед комісією) журі відібрало 20 осіб. Ставили питання із багатьох польських творів різних епох, стилів, течій. Проблеми героїв творів були зібрані із найрізноманітніших сторінок книг.

Десятеро осіб потрапило до квітневого фіналу у Варшаві. Це – Юлія Малієва, Анастасія Мутулко, Марта Лобуда, Анастасія Москаленко, Вероніка Стефанович, Анна Савченко, Габріела Летньовська та Роман Дмитрук.

Усі учасники отримали дипломи і книжкові нагороди. Кожному присутньому також вручили книгу, видану Вінницьким консульським округом, «Могилу прадіда збережи від забуття». Це перша частина запланованих альбомів-каталогів польських кладовищ, які знаходяться під опікою консульства у Вінниці.

Професор Томаш Хахульський під час підсумкового виступу підкреслив, що кожен учасник є переможцем, оскільки знає, що учасники попередніх олімпіад прекрасно дають собі раду під час навчання у різних навчальних закладах. Також пригадав постать Томаша Марека Леонюка, котрий заснував Олімпіаду з польської мови та літератури в Україні. Він був наймолодшим польським дипломатом. Став також «запальною іскрою», завдяки якій з’явилося Товариство «Дім Польщі» у Вінниці. Допомагав ветеранам Польського війська із Житомирщини та молоді. Демонстрував наскільки важливою є освіта для середовищ, відірваних від своєї Батьківщини. Вінницьке Товариство «Дім Польщі» нині носить ім’я Томаша Марека Леонюка.

Учасники Олімпіади проживали і харчувалися в готелі «Центральний». Письмова частина конкурсу пройшла в Хмельницькому університеті адміністрації та права, а усна частина – в конференційній залі готелю «Центральний».

Участь представників із Ковеля, Луцька та Дубна фінансувало Консульство РП у Луцьку. У фінал Олімпіади в Варшаві із Луцького консульського округу потрапив учень польської школи із Ковеля Роман Дмитрук. Учениці із Ковеля, Луцька та Дубна – Валерія Комарова, Ольга Кравчук, Марія Андрухів та Олена Павлюк – потрапили до усного фіналу і їм зовсім мало не вистачило, щоб дістатися до першої десятки фіналістів.

Вєслав ПІСАРСЬКИЙ


Все молча "Песня с днем рождения папа скачать бесплатно"посмотрели на злосчастные "Скачать фильм без перевод"страницы и задумались.

откликнулся Бен "Голубки скачать песню"Брас, вскакивая и протирая заспанные глаза.

Много "Купить книгу в подарок"предположений было высказано, "Скачать путеводитель по лиссабону"много имен названо, и "Дом книги москва на арбате"пошли толки и пересуды.

Я "Магия кристаллов игра"молча стоял, не "сравнить ставки по автокредитам"решаясь ее нарушить.

Но этот "Скачать грустный реп"лай отнюдь не казался "срочные микрозаймы онлайн"мне музыкальным.

Он копил наблюдения для доноса.

Comments:

Ви тут: Головна Європейський формат Співпраця Свято польської літератури та мови у Хмельницькому

Facebook

YouTube