Остання ніч Свободи

Остання ніч Свободи

Світлій Пам’яті Ришарда Сєвєрського з видання «Мій волинський день» Мене звати Ришард Сєвєрський. Нижче подаю короткий відрізок мого 11-річного життя у…

More...
Дні добросусідства Збереже-Адамчуки – 2014

Дні добросусідства Збереже-Адамчуки – 2014

Європейські дні добросусідства на польсько-українському прикордонні поблизу села Адамчуки (Україна) та Збереже (Польща) повинні зблизити місцеві громади, розділені кордоном, та…

More...
 70-ту річницю початку Варшавського повстання відзначала вся Польща

70-ту річницю початку Варшавського повстання відзначала вся Польща

Варшавське повстання об'єднало всіх поляків, не тільки тих, що живуть у столиці. Ювілейні заходи відбувалися майже в кожному місті та…

More...
 Росія без яблук, але з Путіним

Росія без яблук, але з Путіним

Холодна війна між Росією та цивілізованим світом, схоже, може розтопитися. Перші кроки зроблені зовсім не завдяки офіційним перемовинам дипломатів.

More...
Третя світова, або Хто зможе зупинити найбільшого сучасного тирана і фашиста?

Третя світова, або Хто зможе зупинити найбільшого сучасного тирана і фашиста?

Упродовж останніх місяців сучасне суспільство часто підіймає тему початку Третьої світової війни, яка може спалахнути в кожну мить.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

PDF

MW nr 15

Свято польської літератури та мови у Хмельницькому

Несподівана атака зими не зашкодила прибути до Хмельницького 39 учасникам XLIII Фіналу Олімпіади з польської мови та літератури.

Учасників Олімпіади привітала Юлія Сєркова – голова Товариства вчителів польської мови у Хмельницькій області. Пильнував, щоб усе пройшло вдало, Генеральний консул РП у Вінниці Кшиштоф Сьвідерек.

Головою екзаменаційної комісії був професор Томаш Хахульський із Університету ім. Кардинала Стефана Вишинського у Варшаві. Саме він керує олімпіадами із польської мови та літератури у Польщі, Литві, Білорусі, Словаччині, Чехії та Угорщині. До складу журі увійшли також доктор Єжи Ковалевський із Яґеллонського університету в Кракові, магістр Ірина Сашко та магістр Юлія Кащук із Хмельницького. У другий день Олімпіади був присутній також голова обласного відділення Спілки поляків України Францішек Міцінський.

Учні спочатку виконали завдання на розуміння зі слуху, згодом писали граматичний тест, а також тест на розуміння писаного тексту. Після перерви, упродовж півтори години, вони повинні були написати твір на одну із трьох запропонованих тем або проаналізувати один із трьох віршів.

Письмову частину Ірена Сашко та Юлія Кащук оцінили оцінкою «добре». Професор Хахульський та доктор Ковалевський позитивно оцінили твори. Вони також зазначили, що у нинішньому році не було лідера – таланту – як у минулі роки. У фінал (усна розмова перед комісією) журі відібрало 20 осіб. Ставили питання із багатьох польських творів різних епох, стилів, течій. Проблеми героїв творів були зібрані із найрізноманітніших сторінок книг.

Десятеро осіб потрапило до квітневого фіналу у Варшаві. Це – Юлія Малієва, Анастасія Мутулко, Марта Лобуда, Анастасія Москаленко, Вероніка Стефанович, Анна Савченко, Габріела Летньовська та Роман Дмитрук.

Усі учасники отримали дипломи і книжкові нагороди. Кожному присутньому також вручили книгу, видану Вінницьким консульським округом, «Могилу прадіда збережи від забуття». Це перша частина запланованих альбомів-каталогів польських кладовищ, які знаходяться під опікою консульства у Вінниці.

Професор Томаш Хахульський під час підсумкового виступу підкреслив, що кожен учасник є переможцем, оскільки знає, що учасники попередніх олімпіад прекрасно дають собі раду під час навчання у різних навчальних закладах. Також пригадав постать Томаша Марека Леонюка, котрий заснував Олімпіаду з польської мови та літератури в Україні. Він був наймолодшим польським дипломатом. Став також «запальною іскрою», завдяки якій з’явилося Товариство «Дім Польщі» у Вінниці. Допомагав ветеранам Польського війська із Житомирщини та молоді. Демонстрував наскільки важливою є освіта для середовищ, відірваних від своєї Батьківщини. Вінницьке Товариство «Дім Польщі» нині носить ім’я Томаша Марека Леонюка.

Учасники Олімпіади проживали і харчувалися в готелі «Центральний». Письмова частина конкурсу пройшла в Хмельницькому університеті адміністрації та права, а усна частина – в конференційній залі готелю «Центральний».

Участь представників із Ковеля, Луцька та Дубна фінансувало Консульство РП у Луцьку. У фінал Олімпіади в Варшаві із Луцького консульського округу потрапив учень польської школи із Ковеля Роман Дмитрук. Учениці із Ковеля, Луцька та Дубна – Валерія Комарова, Ольга Кравчук, Марія Андрухів та Олена Павлюк – потрапили до усного фіналу і їм зовсім мало не вистачило, щоб дістатися до першої десятки фіналістів.

Вєслав ПІСАРСЬКИЙ


Все молча "Песня с днем рождения папа скачать бесплатно"посмотрели на злосчастные "Скачать фильм без перевод"страницы и задумались.

откликнулся Бен "Голубки скачать песню"Брас, вскакивая и протирая заспанные глаза.

Много "Купить книгу в подарок"предположений было высказано, "Скачать путеводитель по лиссабону"много имен названо, и "Дом книги москва на арбате"пошли толки и пересуды.

Я "Магия кристаллов игра"молча стоял, не "сравнить ставки по автокредитам"решаясь ее нарушить.

Но этот "Скачать грустный реп"лай отнюдь не казался "срочные микрозаймы онлайн"мне музыкальным.

Он копил наблюдения для доноса.

Comments:

Ви тут: Головна Європейський формат Співпраця Свято польської літератури та мови у Хмельницькому

Facebook

YouTube